Translate

14 Ekim 2013 Pazartesi

Onex'de bir park

Kocam Onex'de yeni bir park keşfetmiş, Pazar öğleden sonra oraya gittik başbaşa. Artık çocukları bizimle bir yerlere götürmek iyiden iyiye zorlaştı. Eskiden omuzumuza atar yollanırdık. Şimdi ikisi de bizim kadar oldukları için artık ikna yolları deniyoruz ama her zaman işe yaramıyor. Biz de Bupçik efendiyi alarak yola çıktık.

Bir köşk bahçesi havasında başlayan park, ilerledikçe mangal yerleri, spor alanları, köpeklerin serbest bırakılabildiği alanlar diye giderek "adventure park" adı verilen ve ağaçtan ağaca bir takım ipler, makaralar ve düzenekler yardımıyla geçebildiğiniz bir oyun alanına varıyor.

Ağaçtan ağaca atlama oyun parkı.
Buradan girilen ormanın hemen başında bizi mevsimin son böğürtlenleri karşıladı. Kocamın elinden mayhoş kara böğürtlenler yedim.

Böğürtlen çalısı.
Ormanın içine girer girmez karşımıza bu kroki çıktı. Soldan devam ederek nehir kenarına inmeye ve oradan da ikinci köprü sonrası sağa dönerek başladığımız yere çıkmayı denemeye karar verdik.

Park kenarındaki ormanın krokisi.
Her taraftan mantar fışkırıyordu ormanda. Hava soğudu tabii, yağmurlar da başladı. Daha ne olsun. Mantarların bayramı bizimkinden önce başladı. Bakın aşağıda mantardan kürkünü giymiş bir kütük kalıntısı.

Mantarla kaplı kütük.
Nehir kenarına inmek ve çıkmak yaklaşık yarım saatimizi aldı; bütün yürüyüş ise yaklaşık bir saat. Çıkıştaki yokuşta nabzımız epeyce  hızlandı ve nefes nefese kaldık. İnsanın nefes nefese kalması da çok güzel bir duygu. Bedeninin sınırlarını zorluyor ve onun direncine, gücüne hayran kalıyorsun.

Parkın bir köşesinde tenis kortları, futbol, beyzbol ve plaj voleybolu sahaları da gördük. Sonuçta eve dönmeden önce de parkın içindeki kafede oturup kahvemizi hüpürdettik. 


İki gündür Malala'nın hayatını anlattığı I am Malala adlı kitabı okuyorum ve elimden bırakamıyorum. Kitap ve kız hakkında daha çok yazacağım. Bu şimdilik bir ön duyuru.

Haftanız güzel geçsin!


2 yorum:

 1. Çok doğru, artık eskisi kadar çocuklar bizimle birlikte gelmek istemiyorlar böyle yerlere...başbaşa olmak da fena olmuyor hani...park çok güzelmiş...başbaşa mutlu günler dileklerimle...

  YanıtlaSil
 2. hımm notumu aldım, alınacak kitaplara.
  Çok güzel bir yazı.
  Hayırlı Bayramlar.

  Mutlu anne

  YanıtlaSil