Translate

13 Haziran 2013 Perşembe

New York'lu Çapulculardan - Şimdi İstanbul'da olmak vardı...Biraz önce izlediğim bir video beni işyerinde gözyaşlarına boğdu. İşte bu gençlerin hazırladığı video ve aşağıda YouTube'a koydukları açıklama.

Yayınlanma tarihi: 12 Haziran 2013

Biz New York'lu Çapulcular sokaktaki kardeşlerimiz, eşimiz, dostumuz ve hiç tanışmamış olsak da şimdiden ailemiz gibi sevdiğimiz direnişçi kardeşlerimizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyoruz. Biz bu büyük ailenin evden uzakta yasayan çocukları olarak sizlere bu şarkı ile destek vermek istedik. Farkli görüşlerden gelen ve bir arada direnen sizler gibi biz de...

Hiç bir dernek, politik görüş veya siyasi oluşuma bağlı olmadan bir gecede hazırladık bu videoyu sizler için.

Bu yazıyı yazmamızdaki amacımız sizlerin bilmesini istiyoruz;

Ülkemizden uzaktayken, insan hakları ve demokrasi yolunda toplumları aydınlığa kavuşturacak sanatçılarımıza destek olmak için, sokaklarda özgürlükleri için direnen tüm kardeşlerimize destek olmak icin ayaktayız.

Dünya üzerindeki hiç bir sistemin, hiç bir güç unsurunun özgürlüklerimizi, doğamızı, gençliğimizi elimizden almasına müsaade etmeyeceğiz.

Ve inanın ki dünyanin ucunda hayatta kalmış tek bir Çapulcu bile olsa bu direniş, bu duruş bitmeyecektir.

Bilin ki;

Yüreklerimizden gelen tüm sevgi ve bağlılıkla, sizlerle kolkola beraber yürüyoruz her ne kadar dünyanin diğer ucunda olsak da.

Tüm iyi dileklerimiz sizlerle.

Şimdi İstanbul'da olmak vardı anasını satayım.

(Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Antakya, Eskiş­ehir,.................bitmez......)


New York'lu Çapulcular

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder