Translate

20 Mart 2012 Salı

Tatilim gelmiş


Strasbourg - Kapalı Kuleler*
Dün gece nihayet paskalya tatili için ne zamandır yapmayı istediğimiz planı yaptık. 4 günlüğüne Strasbourg'a gidiyoruz ailecek. Kent çevresini, şarap yolunu ve Almanya Karaorman'ı da göreceğiz ne kadar görebilirsek artık. Ayırttığımız otel çok güzel görünüyor fotoğraflardan. Umarım hakikaten öyledir. Dönüşte bol bol fotoğraf ve anı bulabileceksiniz burada.


Bir de Mayıs'ta kardeşim gelip bizimle kalırken kocamla iki günlüğüne bir yere kaçma niyetimiz var. Easyjet'ten ucuz bir yer ayarlamak istiyorum. Mayıs'ta artık Akdeniz ısınmış olur, sereserpe, mantolara sarınmadan gezebiliriz. O yüzden aşağılara inesim var. Bizim adam İtalya hastası ya, acaba Napoli mi yapsak, Sicilya mı... Yoksa Lizbon da fena fikir değil tabii... Porto ya da Bordo da yapabiliriz, ne de olsa adları bile esrik! Aslında ben Brötanya'yı da çok merak ediyorum. Gözümün önüne Atlantik'e dimdik inen beyaz kayalar ve şiddetle çarpan dalgalar geliyor. Neden bilmem... Öyle geliyor işte... Bir de hala birlikte gidemediğimiz Paris var elbette. Nasılsa yakın diye hep öteliyoruz. Yoksa Paris mi yapsak Mayıs'ta? Çoluk çocuksuz müzeleri de rahat rahat gezebiliriz. Hem yakın, trenle gidip geliriz. Hmmmm.... Hiç fena fikir değil. Tek sakıncası hemen hemen her tatilimizde Fransa'ya gitmiş oluyoruz. Hayır, bir de memnun olsalar içim yanmayacak! :)

Hazır başlamışken başka nerelere gitmek istiyorum, ilk aklıma gelenler: 
 • Rize'de yaylaya çıkmak,
 • Amerika'da Grand Canyon'a gitmek,
 • Bir kez daha Moskova'ya gitmek ve Totya'yı görmek,
 • Geyikli'de dere içinde piknik yapmak,
 • Peru'da Machu Pichu'ya çıkmak,
 • Galapagos adalarındaki hayvan çeşitliliğini görmek,
 • Alaska'ya, İzlanda'ya, Grönland'a, Laponya'ya ya da öyle bir yere gitmek ve tepesi saydam bir iglo içinde kalarak kuzey ışıklarını seyretmek,
 • Transsibirya tren yolcuğu yapmak,
 • Moğolistan'ı ve Butan'ı keşfetmek,
 • Mavi Yolculuk  yapmak.
Şimdilik budur... Karman çorman bir liste değil mi... Olsun... Benim kafam da biraz öyle işliyor zaten.

Sizinki nasıl?


Rize, yayla*

Galapagos Adaları*

Machu Pichu

Kuzey ışıkları

Butan'da bir manastır

Sicilya'dan manzara


* Bütün fotoğraflar Wikimedia Commons'dan alınmıştır.

11 yorum:

 1. Ortak yerlerimiz var Handecim..... Napsak acep....benimde tatilden kaçasın var.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oy oy... Tatilden kaçasın varsa zor senin işin...

   Sil
 2. Manastırlar hep ruhumu okşamıştır doktor :) ben hastamıyım acaba? Bu arada liste çok isabetli keyif ve zevk sahibi insansınız belli ki:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Manastırlar romantiktir. Dışarıdan tabii... İçeriden çok pragmatik ve net olsalar gerek. Bence hasta değil romantiksiniz. :)

   Sil
  2. Teşekkür ederim :))

   Sil
 3. Ben bu listenin bazılarını yaptım. Bazılarını ise yapacağım...Belki yollarımz orada da kesişir Handeciğim, ha ne dersin?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla kuzum, ayarlayalım da birlikte gidelim derim...

   Sil
 4. Hepsi super gorunuyor. Yalniz neresi olursa olsun, birinde agac golgesi ve su kenari kombinasyonunda malak gibi yatmak olmali! Az kaldi. Ha gayret

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geiyikli onun için iyi olabilir. Bir de annemin bahçesi. İçinden şehir şebeke suyu deresi akarken daha iyiydi ama olsun.

   Sil
 5. Agustos'ta Peru'dayim,bu ikinci gidisim olacak, gecen gidisimde hic ama hicbir sey gormeden geri geldim. Insallah bu sefer firsat bulurum...
  HMYG

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla oraya kadar gidip birşey görmeden dönmek her dinde günah! Bir gün uzat da biraz Peru havası al bari... Bana da fotoğraf çek, burada yayınlayalım anılarınla birlikte.

   Sil