Translate

2 Mart 2012 Cuma

Mutlu Tönbekici, Karatay diyeti ve kocasından zayıf kadınlar

Mutlu Tönbekici
Mutlu Tönbekici bügünlerde Karatay diyeti yapıyormuş. Bence kendisi bir fıstıktır ve diyet falan yapmasına falan da gerek yoktur ama elbette kendi bilir. Bana da eve gidip kütüphanemden Karatay'ı bulma hevesi verdi ama dur bakalım... Aceleye mahal yok. Yavaş yavaş... Yazı vaar, kışı var, baharı vaar, güzü var... Yaparız elbet bir gün...


Dünkü yazısında onun da Melis Alphan'dan alıntı yaptığı bir bölüm vardı. Ben de bunu sizinle paylaşıyorum şimdi. Olay beden-evlilik-mutlulukla ilgili.


Hürriyet yazarı Melis Alphan’ın Amerikalı yazar Jenna McCarthy’den aktardığı “mutlu evliliğin sırrı” ile bitirelim yazımızı.

“Araştırmacılar mutlu çiftleri izlediler ve her hareketlerini izlediler, sefilleri oynayan arkadaşlarından onları ayıranın ne olduğunu anlamaya çalıştılar. Ortaya çıktı ki mutlu evliliklerde kadın kocasından daha zayıf ve iyi görünümlü. Çünkü kadınlar zayıf ve iyi görünmeyi umursar; erkekler ise genelde kendilerinden daha zayıf ve daha iyi görünen kadınlarla seksi...

Araştırma kadınların mutlu olmak için zayıf olması gerektiğini önermiyor, sadece kocalarından daha zayıf olmaları gerekiyor... Yani bütün o diyet ve egzersiz çabalarını yerine kadınlar sadece kocalarının şişmanlamasını bekleyebilir. Evde biraz kek yapmaya bakar.

Başka bir araştırmaya göre kadınlar ev işinde yardım eden erkekleri daha çekici buluyor. Kadın kocasını daha çekici bulduğu için daha sık sevişiyorlar. Daha sık seviştikleri için erkek karısına daha iyi davranıyor. Ona daha iyi davrandıkça, ıslak havluları yatağın üzerine atan kocasına kadın daha az söyleniyor. Ve sonsuza dek mutlu yaşıyorlar...”

5 yorum:

 1. Ikisatirdokturmelik2 Mart 2012 11:28

  Supermis....fazla soze gerek yok.....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fazla söz söylemek gerekseydi ne derdin?

   Sil
 2. Benimde 4 kilo vermem lazım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Verilmesi gereken 4 kilo verilmesi gereken 40 kilodan evladır ama her ikisinin de ayrı ayrı dertleri vardır...

   Sil
 3. Handeciğim hiç bir zaman kocasından ince bir kadın olamadım.Son zamanlar hariç.

  YanıtlaSil